اطلاعات کامل طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های ساخت سایت حرفه ای
ویژگی‌های بسیاری برای ساخت سایت ماهر در حیث گرفته میشود البته بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل اتفاق لحاظ دارند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در تارنما حرفه‌ای باید توسط یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در نظر می گیرد . وی شناخت خیر و خوبی از رنگ‌ها دارااست و با دقت به نوع کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می‌نماید . درضمن توجه داراست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات متبوع خود دسترسی داشته باشند . این مسئله علی الخصوص زمانی اهمیت داراست که قالب وب سایت به صورت مخصوص طراحی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول یوزرها حوصله توقع کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت زیر داشته باشد به زودی بخش اعظمی از یوزرها خود را از دست خواهد بخشید . از این قبل , سرعت تارنما یکی عوامل مفید بر بهبود سئو سایت نیز است . کارداران متعددی بر سرعت وبسایت تاثیر می گذارند . مواقعی مانند عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی وب سایت حرفه‌ای کلیه این عوامل در حیث گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین دوره ممکن بار گذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یک کدام از مهمترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه اکثری از یوزرها با استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها تماشا مینمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همه دستگاه‌ها سازگار مینماید و در سود در تمامی دستگاه‌ها به نیکی نمایش داده میشود . در‌این‌حالت‌ یوزرها می توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحات متعدد بروند و متون را بخوانند . در طراحی وب سایت ماهر این نکته مطلقا می بایست در حیث گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های ساخت وب سایت حرفه ای

راجع به رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بسیاری نقل شده شده است با این حال بسیاری از اشخاص هنوز نیز این دو معنی را به جای هم به کار می‌برند! مراد از تجربه کاربری حس و حالی است که کاربر در تعامل با تارنما شما به دست میاورد . طراح UX درخصوص کاربران تحقیق میکند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن‌گاه با نظارت این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی می‌نماید . او مشخص می نماید که کاربران چگونه و از چه مسیری به داده ها مورد نظر خود برسند .

مراد از رابط کاربری همه صفحه های و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با وبسایت از آن ها استفاده مینماید . طراح UI مسئولیت ساخت نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارااست .

نیازی به اعلام کردن وجود ندارد که در طراحی وب حرفه ای می بایست موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در لحاظ گرفته شود و سایت بایستی بر پایه ی تحلیل‌های دقیق آن ها پباده سازی شود .

سئو وب سایت یا سئوی وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئو سایت در سطح های مختلفی انجام می شود . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از دید فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئو وب سایت در سطح محتوا انجام میگردد . استفاده از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت بالا تاثیر بخش اعظمی در افزایش تعداد بازدیدکنندگان و بهبود سکو تارنما در صفحه نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارااست .

بعضا از شرکت‌های ساخت سایت حرفه ای سرویس ها سئو سایت را نیز به مشتریان خویش ارائه می دهند . دقت داشته باشید که انتخاب کلمه ها اساسی مطلوب و ارائه محتوای کیفیت عالی از مهمترین مشخصه‌های تارنما حرفه ای هستند و نقش مهمی در بهبود وب سایت شما دارا هستند . خوبتر است این کار را به افراد کارشناس بسپارید .

مدیر سهل

فرقی ندارد از کدام گویش برنامه‌نویسی یا سیستم مدیر محتوا به کار گیری میکنید , درهرحال یکی‌از خصوصیات طراحی وب سایت حرفه ای سیستم یا پنل مدیریت ساده و آسان است . بخش رئیس بایستی به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار کند . مدیر تارنما بایستی بتواند به راحتی محتوای متبوع خود را به راحتی لود نماید و اصول بهینه سازی وب سایت را در بخش‌های گوناگون به کار بگیرد .

هزینه طراحی سایت ماهر
نمیتوان قیمت دقیقی برای طراحی سایت ماهر اعلام کرد . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وب سایت در نظر گرفته‌اید , هزینه و برهه زمانی دوره پیاده‌سازی را مشخص می‌نمایند . نکته واضح این است که برای داشتن یک وبسایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید چرا که یک


در دنیای طراحی وب اسامی و گونه های متنوعی مطرح میگردد . از ساخت وب سایت منحصر به فرد گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های آماده و … . تفاوت فی مابین این گونه های در ذهن بسیاری از یوزرها سوال ایجاد می‌نماید . درین مقاله به بازنگری معنای طراحی وب مخصوص میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های مهیا بیان خوا‌هیم کرد .

سایت منحصربه‌فرد چیست؟
او‌لین نکته درباره ی سایت‌های منحصر به فرد این است که در طراحی آن ها از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده , مثل وردپرس یا این که جوملا استعمال نمی‌شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در محیط برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET طراحی میگردند .

براین اساس روشن می شود که پباده سازی قالب مخصوص ارتباطی با طراحی وب منحصر به فرد ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت سایت را بر مبنا سیستم رئیس محتوای آماده‌ای مانند وردپرس بسازد اما قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی نماید . یعنی از قالب‌های بدون پول وردپرس یا این که قالب‌هایی که قبلا در شرکت طراحی شده بوده است , به کارگیری نکند .

زمینه دیگری نیز موجود هست که در آن , کمپانی با استعمال از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای گونه مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی طراحی می‌کند و آن را به مشتریان مختلف میفروشد . در‌این‌صورت‌ , کدهای وب سایت برای کمپانی منحصر است و به یک مشتری خاص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این تارنما دسترسی ندارند .

در حالت دیگر , کمپانی یک سیستم رئیس محتوای مخصوص برای خویش می‌سازد و همگی سفارش‌ها را در‌این محیط طراحی می‌نماید . سیستم‌های مدیر محتوای عمومی مانند وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا‌هستند که اکثری از آنان در بخش اعظمی از موردها زمینه استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصر به فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین بهانه در آنها می‌توان با گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سمت دیگر به دلیل اشراف کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا‌هستند .

در شرایطی‌که سایت‌های آماده شرکت‌ها تجهیزات زمینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر دلیلی یک وب سایت با کدنویسی منحصر بخواهید , شرکت صفر تا صد تارنما را اختصاصا برای شما طراحی می‌کند . در‌این‌صورت‌ همگی بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما پباده سازی شده‌است و نمونه دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی وب سایت مخصوص با سایت‌های فراهم
تفاوت طراحی وب منحصربه‌فرد با سایت های فراهم

با مباحثی که مطرح شد احتمالا تا کنون تفاوت در بین سایت‌های اختصاصی و سایت‌های فراهم را شعور کرده‌اید .

سایت‌های مهیا بر اساس سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مثل وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . دراین‌صورت شرکت‌ها بدون چاره نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی وب اکثر خواهد بود .
در ساخت وب سایت اختصاصی , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خویش , یک زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می کنند و مبتنی بر آن , کلیه جزئیات تارنما را پباده سازی می‌کنند .
در طراحی وب اختصاصی زمان و نیروی انسانی بیشتری صرف میشود . معمولا این مدل از طراحی زمانی به کار می‌رود که سایت‌های آماده ویژگی‌های مورد گروه تخصصی وبنا نظر کارفرما را نداشته باشند .
هزینه ساخت وب سایت مخصوص
مثل همگی اشکال دیگر , هزینه طراحی وب منحصر نیز به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها بایستی بپردازید بیش تر از هزینه سایت‌های فراهم خواهد بود . برای داشتن یک سایت با پباده سازی منحصربه‌فرد می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “اطلاعات کامل طراحی وب سایت وبنا”

Leave a Reply

Gravatar